Mamacoffee

Impulzem pro založení mamacoffee byla naše cesta do jižní Etiopie v roce 2007. První vlastní kavárnu a pražírnu kávy jsme otevřeli o rok později. Založili jsme tak jednu z prvních pražíren výběrové kávy a nejstarší férovou pražírnu ve střední Evropě. Díky ní zaručujeme čerstvost naší kávy, kterou vybíráme z posledních sklizní drobných farmářů. Naše nabídka je sezónní a pravidelně se mění.

Zrnka kávy sledujeme od začátku jejich cesty. Klíčovým je pro nás důstojný a férový obchod, který zaručuje spravedlivé výkupní ceny surovin v chudých rozvojových zemích. Díky tomu mohou například děti farmářů chodit do škol, nedochází k novodobému otroctví a farmáři mohou své farmy rozvíjet a soustředit se na lepší ochranu životního prostředí. Kromě kávy se zabýváme také dovozem čaje a třtinového cukru.

Hodnoty mamacoffee

Kvalita

Věříme v kvalitu našich lidí, služeb i produktů. O tyto kvality trvale pečujeme a snažíme se je co nejvíce zvyšovat.

Lidské hodnoty a humanismus

Kavárny vnímáme jako důležité místo setkávání a příležitost pro otevřenou, svobodnou a demokratickou diskusi. Snažíme se být dobrým partnerem místní komunitě i občanské společnosti, podporovat je a pomáhat jim růst.

Profesionalita

Ctíme přátelský a profesionální přístup k zákazníkům, našim partnerům i dodavatelům.

Partnerství

Vytváříme pevná a rovnocenná partnerství s našimi zákazníky, farmáři, dobrými dodavateli i širší komunitou.

Transparentnost a odpovědnost

V rámci nákupu surovin i služeb vyžadujeme jasné a férové podmínky. Usilujeme o co nejmenší dopad na životní prostředí v našem okolí i okolí našich dodavatelů, farmářů i celé komunity.

150 150 Mamacoffee 2023-08-24