Výstava na stromech

AKTUALIZACE: Letošní akci Výstava na stromech pořádáme opět my, zaměří se víc do hloubky na téma Fairtrade a proběhne 5. až 12. října 2024. Registrace spustíme v létě 2024.

Informujte o podmínkách pěstování kávy ve svém okolí!

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening na podporu důstojné práce. Akce se koná každý rok v říjnu během Týdne důstojné práce. Jednotlivé výstavy se tak každý rok dostanou do parků a náměstí stovky míst republiky. Letos se v týdnu od 1. do 8. října 2022 koná osmý ročník zaměřený tentokrát na podmínky pěstování kávy v Kolumbii. Dostaňte výstavu do svého parku!

Není vaše místo na mapě? Staňte se místními organizátory a uspořádejte výstavu ve svém parku. Po registraci vás přidáme na mapu, pošleme informační e-mail a v září organizační balíček s novou výstavou.

Na akci spolupracují dvě nevládní neziskové organizace: Fairtrade ČS a NaZemi. Každý rok se zaměření happeningu mění. V roce 2015 byla hlavním tématem káva, následovaly koželužny a výroba obuvi, pěstování banánů, výroba bot v Indii, pěstování kakaa, práce v době automatizace a loni pěstování bavlny. Letos je tématem pěstování kávy v Kolumbii a akci koordinuje Fairtrade ČS.

Káva patří mezi nejoblíbenější nápoje dnešní doby. Více než polovina Čechů pije denně dva až tři šálky kávy. Nejvíce kávy se vypěstuje v Brazílii, Vietnamu a Kolumbii. Právě do Kolumbie jsme se vydali, abychom se doptávali pěstitelů a pěstitelek, jak se jim žije. Lidé stojící za naším šálkem kávy se potýkají především s nízkými výkupními cenami, rostoucími náklady na její pěstování a nejistotou dobré sklizně. Tu ještě zesilují dopady klimatické změny. Pomocí nové výstavy Kávová krize můžete nahlédnout do života pěstitelů kávy v Latinské Americe a společně s námi se zamyslet nad možnostmi udržitelnější konzumace oblíbeného nápoje.

  • Organizace výstavy
  • Týden důstojné práce
  • Historie výstav
  • Ke stažení

Pokud chcete letošní výstavu dostat i do svého parku, zaregistrujte se jako místní organizátoři. Společně dostáváme výstavu mezi lidi, ven, do veřejného prostoru! Staňte se součástí jedinečné akce, kdy se výstava objeví na desítkách míst po celé republice po celý jeden týden. Po registraci Vám pošleme výstavu o podmínkách pěstování kávy (15xA2 plakátová výstava na vizitkovém papíře), využít můžete i vzdělávací lekci k tématu nebo nabídku promítání dokumentárních filmů.

Tato výstavová akce na podporu důstojné práce probíhá v České republice od roku 2015, vždy během Týdne důstojné práce. Výstavu pořádají aktivní jednotlivci po celé republice, v koordinaci se od roku 2019 střídají dvě české nevládní neziskové organizace NaZemi a Fairtrade Česko a Slovensko.

Díky za vaše zapojení!


Kontakt: 
Stanislav Komínek
Fairtrade Česko a Slovensko
+420 774 737 176
stanislav.kominek@fairtrade.cz