Aktuality

Férové snídaně se zúčastnilo přes 5700 účastníků na 140 místech republiky

Na celkem 140 místech po celé České republice se v sobotu 14. května uskutečnil komunitní piknik na podporu pěstitelů kávy, kakaa nebo banánů ze zemí Latinské Ameriky, Afriky a Asie. Lidé společnou snídaní z fairtradových nebo lokálních surovin dali najevo zájem o životy lidí, kteří pěstují naše potraviny. Sešlo se na ní 5733 účastníků.  Férová snídaně je největší akcí na podporu spravedlivého obchodu v České republice. Akce se koná od roku 2011 a to vždy druhou květnovou sobotu při příležitosti Světového dne pro fair trade.

Více

Špičková cukrářka Mirka Van Gils Slavíková: Naše rodina se celkově zajímá o původ potravin, a to se snažím přenášet dál

Cukrářka Mirka Van Gils Slavíková se zapojila do komunikační podpory Fairtrade na sociálních sítích a v novém seriálu v magazínu FOOD ve svých receptech peče ze surovin od fairtradových pěstitelů z Latinské Ameriky, Afriky a Asie, a to konkrétně z kakaa, kávy a banánů. Při této příležitosti jsme ji vyzpovídali, jak řeší původ potravin ona osobně a jaký je její vztah k surovinám.

Více

8 faktů nejen o fairtradové čokoládě

Čokoláda. Mléčnou nebo hořkou s mořskou solí? Za každou lahodnou čokoládovou tyčinkou a pochoutkou, kterou během roku zkonzumujeme, se skrývá šest milionů lidí na celém světě, jejichž živobytí závisí na pěstování kakaa. Fairtrade vdechl život celým komunitám pěstitelů kakaa.

Více

Deset let Fairtradové základní školy Masarykova v Litoměřicích

Slavnostní připomínku deseti let titulu Fairtradová škola 10. března pojali na ZŠ Masarykova vskutku ve velkém stylu. Oslavám byla věnována první hodina a pro velký zájem o účast s příspěvky ze všech tříd prvního stupně bylo nutné posunout začátek už na 9:00, aby se všechno stihlo.

Více

Rozvoj pěstitelů fairtradové kávy: Fairtradová kávová škola

V roce 2022 si přes 600 pěstitelů fairtradové kávy v Kávové škole osvojí nové obchodní praktiky. Školení v rámci Fairtradové kávové školy poběží až do října a jsou vzdělávací základnou a místem setkávání pro pěstitele fairtradové kávy po celém světě, ať už v Kolumbii, Etiopii nebo ve Vietnamu.

Více

Uspořádali jsme vzdělávací seminář o Fairtrade pro řídicí skupiny Fairtradových škol

Na závěr února jsme se sešli se členy řídicích skupin Fairtradových škol v centru ekologických aktivit Sluňákov a uspořádali dvoudenní seminář zaměřený na prohloubení porozumění Fairtrade a plánování aktivit. Zúčastnili se pedagogové i studenti z rozmanitých škol od základní po vysokou: ZŠ Valašské Klobouky, Gymnázium Kojetín, VOŠ Hradec Králové a studentské sdružení BeFair při České zemědělské univerzitě.

Více