Aktuality

Nahlédněte do výroční zprávy Fairtrade Česko a Slovensko 2021 

Výroční zpráva za rok 2021 přináší ohlédnutím za vším, čím jsme se loni zabývali a jak rostl zájem o fairtradové produkty v ČR a na Slovensku. Čtenáři se v ní dozví o našich aktivitách, prodeji fairtradového zboží, našich partnerech a členech a o hospodaření naší organizace.

Více

Představili jsme Fairtrade na gastronomickém FOOD pikniku

Na závěr srpna jsme se představili na letním gastronomickém setkání FOOD pikniku na pražské Ladronce. Návštěvníci si mohli na našem stánku rozšířit své znalosti o tom, jak Fairtrade funguje, a vyplnit kvíz o sladké ceny od Ben & Jerry’s. 

Více

Právě probíhá naše společná kampaň Fandíme Fairtrade s Tchibo

Na sociálních sítích, na 67 filiálkách v ČR a na Slovensku a v online obchodě v ČR Tchibo se můžete v těchto dnech setkat s připomínkou sociálně i environmentálně udržitelného pěstování kávy. Na všech kamenných prodejnách Tchibo si můžete pochutnat na fairtradové kávě, koupit ji za zvýhodněnou cenu a třeba přečíst naše Kávové noviny a to až do 28. srpna.

Více

Účastnili jsme se  SKAUTSKÉHO JAMBOREE

Praha v letošním roce hostila mezinárodní Jamboree. Konalo se na začátku srpna v parku za Výstavištěm a sjelo se na něj přes 1000 skautů především ze střední Evropy, ale také z Británie, Španělska, Izraele, Ukrajiny a dalších zemí. Nenechali jsme si ujít příležitost vnést do prostředí skautských ideálů také myšlenku spravedlivého obchodu s exotickými potravinami.

Více

Na Prague Pride i pro fairtradovou kávu

Na letošním festivalu Prague Pride šlo vyjádřit podporu nejen férovému přístupu k LGBTQ+ komunitě, ale také myšlence fair trade. Na oficiálních stáncích v Pride Village a v Pride Parku bylo  možné v rámci festivalového merche koupit mimo jiné plátěnou tašku s festivalovým srdcem z fairtradové bavlny a také speciální edici fairtradové kávy od mamacoffee. Jednalo se o ugandskou arabiku vhodnou pro přípravu espressa a do moka konvičky.

Více

Zanechali jsme československou stopu na čajové farmě v Keni

Během červnovém setkání fairtradových ředitelů v Keni jsme zanechali stopu při návštěvě tamního čajového družstva Gatunguru Tea Factory. Manažerka továrny Nancy Githagia oslovila našeho ředitele Lubomíra Kadaněho s prosbou o symbolické přestřihnutí pásky u plakety na nádržích s vodou, které byly financovány z fairtradového příplatku.

Více

Přesvědčili jsme se s novináři a studenty o konkrétních dopadech klimatické změny na fairtradové pěstitele v Keni

Na začátku června jsme se vydali po stopách dopadů klimatické změny na fairtradové pěstitele v rámci evropského projektu Země na talíři – Hra o klima Climate Game On. Na cestu jsme se vydali se skupinou složenou ze studentů – ambasadorů projektu, Káťou a Petrem, influencerkou Johanou Bázlerovou z projektu @jsemvobraze a skupinkou českých a slovenských novinářů a novinářek (z Českého rozhlasu, Hospodářských novin, z lifestylového magazínu Heroine, online zpravodajství novinky.cz a slovenského deníku Pravda).

Více

Káva ze srdce světa, reportáž ze sklizně kávy v Kolumbii

Vydejte se s námi za pěstiteli kávy. Náš kolega Stanislav Komínek z Fairtrade Česko a Slovensko společně s Lukášem Matěnou navštívili kávovou oblast na severu Kolumbie. Můžeme tak nahlédnout do života pěstitelů a pěstitelek v této latinskoamerické zemi. 

Více