O nás

Fairtrade Česko a Slovensko je nevládní nezisková organizace, která sdružuje organizace a fyzické osoby zabývající se podporou myšlenky fair trade, tedy spravedlivého obchodu.

V České republice působíme od roku 2004, původně pod názvem Asociace pro fair trade, která byla později přejmenována na Fairtrade Česko a Slovensko. Na Slovensku působíme od roku 2014.

Jsme součástí Fairtrade International, řádným členem World Fair Trade Organisation (WFTO, Světová organizace fair trade) a v ČR jsme od roku 2010 členem Českého fóra pro rozvojovou spolupráci (FoRS).

Všichni členové Fairtrade ČS podepisují etický kodex. Nejvyšším orgánem je valná hromada, která se schází minimálně jednou ročně a již tvoří všechny členské organizace. Valná hromada jednou za dva roky volí členy správní rady a pověřuje je strategickým řízením organizace mezi setkáními valné hromady. Správní rada dále vybírá ředitele/ředitelku organizace, který/á má na starosti vedení organizace. Jednotlivé činnosti pak zajišťují konkrétní zaměstnanci, zaměstnankyně a spolupracovníci Fairtrade ČS.

  • Náš tým
  • Naši členové
  • Správní rada
  • Stanovy a strategie