Zveme vás k online přečtení nových Květinových novin

Fairtrade hlavně pohledem pěstitelů a pěstitelek květin jsme představili v novém vydání Květinových novin. V jakých podmínkách se standardně pěstují květiny v Africe, Latinské Americe a Asii a jaké naopak mají podmínky zaměstnanci fairtradových farem a že fairtradová květina potěší dvakrát si můžete přečíst v článcích a v rozhovorech a zpřehlednit pomocí infografik. 

„Fairtrade nevnímáme jen jako certifikát, ale jako způsob života,“ přibližuje například v rozhovoru pro noviny Kateřina Málová z oddělení Nákupu rozhodnutí obchodního řetězce Kaufland zařadit do sortimentu novou fairtradovou kytici.

Své dojmy z novinářské cesty do Afriky popisuje v rozhovoru i Johana Bázlerová, která v roce 2020 založila instagramový profil „Jsem v obraze“. Ten kombinuje digitální tvorbu s prvky reportážní žurnalistiky a Johana jeho prostřednictvím informuje své vrstevníky o aktuálním dění. Po návratu z Keni jsme tedy Johaně položili pár otázek. Samotnou novinářskou cestu na dvě kávové a květinovou fairtradovou farmu do Keni jsme popsali v článku Fairtrade v Keni na vlastní oči.  Také jsme shrnuli čerstvou studii potvrzující přínosy systému Fairtrade pro pěstitele a pěstitelky květin. „Ženám ve východní Africe, tedy v regionu, který patří k pěstitelským velmocím, mohou řezané květy úplně změnit život. Nová studie potvrzuje, že valentýnské fairtradové růže přináší vyšší platy a lepší prosazování zaměstnaneckých práv pro jejich pěstitele a pěstitelky,” zmiňuje také ve valentýnské tiskové zprávě Lubomír Kadaně, ředitel neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko.

Také jsme shrnuli čerstvou studii potvrzující přínosy systému Fairtrade pro pěstitele a pěstitelky květin. „Ženám ve východní Africe, tedy v regionu, který patří k pěstitelským velmocím, mohou řezané květy úplně změnit život. Nová studie potvrzuje, že valentýnské fairtradové růže přináší vyšší platy a lepší prosazování zaměstnaneckých práv pro jejich pěstitele a pěstitelky,” zmiňuje také ve valentýnské tiskové zprávě Lubomír Kadaně, ředitel neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko.

Více než polovinu pracovníků, kteří působí na květinových farmách s certifikací Fairtrade, tvoří ženy. O tom, jakou roli hraje Fairtrade ve zlepšování pracovní a společenské pozice žen, si přečtěte v rozhovoru Fairtrade International se Susan Limisiovou, koordinátorkou Fairtrade pro problematiku genderu.

Ano, v novinách dominují rozhovory se ženami, ale není to jen o nich, přejeme inspirativní čtení  Květinové noviny 2023.

150 70 Zveme vás k online přečtení nových Květinových novin 2023-03-30