Mezinárodní den kávy připomíná výstava, která se koná na rekordních 113 místech v Česku a 50 místech na Slovensku

Praha, 29. září 2022 – První říjen je podle Mezinárodní organizace pro kávu (International Coffee Organisation)  Mezinárodním dnem kávy. Tento den tradičně slouží mimo jiné k tomu, aby se naše pozornost obrátila k pracovním a životním podmínkám těch, kdo kávu pěstují. Ti se potýkají dlouhodobě s nízkými cenami, rostoucími náklady na pěstování, nejistotou dobré sklizně a negativními dopady klimatické změny.

Více

Nahlédněte do výroční zprávy Fairtrade Česko a Slovensko 2021 

Výroční zpráva za rok 2021 přináší ohlédnutím za vším, čím jsme se loni zabývali a jak rostl zájem o fairtradové produkty v ČR a na Slovensku. Čtenáři se v ní dozví o našich aktivitách, prodeji fairtradového zboží, našich partnerech a členech a o hospodaření naší organizace.

Více

Představili jsme Fairtrade na gastronomickém FOOD pikniku

Na závěr srpna jsme se představili na letním gastronomickém setkání FOOD pikniku na pražské Ladronce. Návštěvníci si mohli na našem stánku rozšířit své znalosti o tom, jak Fairtrade funguje, a vyplnit kvíz o sladké ceny od Ben & Jerry’s. 

Více

Kopidlenská škola je férová. ZŠ a MŠ Kopidlno získávají po dvou letech příprav titul Fairtradová škola

Kopidlno, 16. září 2022 – Kopidlenská škola a školka dnes po dvou letech příprav získaly titul Fairtradová škola. Celorepublikově má u nás tento titul 33 škol a celosvětově se zapojuje více než 2000 škol, které ve výuce i mimo ni podporují společenskou odpovědnost a ekologickou i sociální udržitelnost. Certifikát dnes předal studentům a pedagogům na slavnostním otevření nově opravené budovy školy Lubomír Kadaně, ředitel neziskové organizace Fairtrade Česko a Slovensko.

Více

Právě probíhá naše společná kampaň Fandíme Fairtrade s Tchibo

Na sociálních sítích, na 67 filiálkách v ČR a na Slovensku a v online obchodě v ČR Tchibo se můžete v těchto dnech setkat s připomínkou sociálně i environmentálně udržitelného pěstování kávy. Na všech kamenných prodejnách Tchibo si můžete pochutnat na fairtradové kávě, koupit ji za zvýhodněnou cenu a třeba přečíst naše Kávové noviny a to až do 28. srpna.

Více

Účastnili jsme se  SKAUTSKÉHO JAMBOREE

Praha v letošním roce hostila mezinárodní Jamboree. Konalo se na začátku srpna v parku za Výstavištěm a sjelo se na něj přes 1000 skautů především ze střední Evropy, ale také z Británie, Španělska, Izraele, Ukrajiny a dalších zemí. Nenechali jsme si ujít příležitost vnést do prostředí skautských ideálů také myšlenku spravedlivého obchodu s exotickými potravinami.

Více

Na Prague Pride i pro fairtradovou kávu

Na letošním festivalu Prague Pride šlo vyjádřit podporu nejen férovému přístupu k LGBTQ+ komunitě, ale také myšlence fair trade. Na oficiálních stáncích v Pride Village a v Pride Parku bylo  možné v rámci festivalového merche koupit mimo jiné plátěnou tašku s festivalovým srdcem z fairtradové bavlny a také speciální edici fairtradové kávy od mamacoffee. Jednalo se o ugandskou arabiku vhodnou pro přípravu espressa a do moka konvičky.

Více

Zanechali jsme československou stopu na čajové farmě v Keni

Během červnovém setkání fairtradových ředitelů v Keni jsme zanechali stopu při návštěvě tamního čajového družstva Gatunguru Tea Factory. Manažerka továrny Nancy Githagia oslovila našeho ředitele Lubomíra Kadaněho s prosbou o symbolické přestřihnutí pásky u plakety na nádržích s vodou, které byly financovány z fairtradového příplatku.

Více