Změna ve vedení Fairtrade Česko a Slovensko. Novým ředitelem je Lubomír Kadaně

Praha, 8. října – Organizaci Fairtrade Česko a Slovensko nově povede Lubomír Kadaně. Přináší s sebou zkušenosti z operativy, obchodu i marketingu, v minulosti pracoval například v ZOO Praha, kde se zabýval fundraisingem a projekty na ochranu ohrožených druhů zvířat. 

Ve Fairtrade Česko a Slovensko bude Lubomír Kadaně zodpovídat za řízení celého týmu, reprezentaci Fairtrade, šíření myšlenky spravedlivého obchodu a rozvoj spolupráce s Fairtrade International. „Fairtrade Česko a Slovensko přibližuje lidem v ČR situaci pěstitelů v zemích globálního Jihu, povzbuzuje zájem o to, za jakých okolností vznikají produkty naší denní spotřeby a vede nás k tomu, abychom každodenním nákupním rozhodováním sami přispěli ke zlepšení života lidí v Africe, Asii a Latinské Americe,“ vysvětluje L. Kadaně, co ho přivedlo k zájmu o práci ve Fairtrade. “Spojení obchodu, etiky a udržitelnosti je ohromně silná kombinace, ze které mají výhody všichni, kteří jsou součástí řetězce, včetně přírody – což je pro mě také podstatné téma,” dodává. V čele Fairtrade Česko a Slovensko střídá Hanu Malíkovou, která odchází na mateřskou dovolenou. 

Lubomír Kadaně je absolvent Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, oboru estetika. Během let 2018 až 2020 získával v ZOO Praha zkušenosti s fundraisingem a s projekty na ochranu ohrožených druhů zvířat v jejich přirozeném prostředí, z předchozího působení má obchodní zkušenosti v oblasti B2B a řízení a rozvoje zahraniční sítě. Vedl marketingový i obchodní tým KOUKAAM Distribution a.s. a předtím působil v oddělení reklamy Českomoravské stavební spořitelny. Prošel tak úspěšně korporátní společností i firmou rodinného typu.

.

150 45 Změna ve vedení Fairtrade Česko a Slovensko. Novým ředitelem je Lubomír Kadaně 2021-10-08