Tradiční seminář přiblížil téma spravedlivého obchodu učitelkám i jejich žákům a žákyním

Koncem února připravila vzdělávací sekce Fairtrade Česko a Slovensko každoroční seminář v ekocentru Sluňákov. Vždy ve stejnou dobu na něj zveme řídicí skupiny z aktivních škol, ať už mají titul Fairtradová škola, nebo o něj teprve usilují. 

Tentokrát jsme přivítali dosud největší věkové rozpětí účastníků – z Olomouce přijely dvě čtvrťačky a z Rožnova pod Radhoštěm tři páťáci. Dále jsme mezi účastníky měli týmy ze Střední zemědělské školy v Čáslavi a Integrované střední školy v Hodoníně.

Hlavní náplní semináře bylo uspořádat a prohloubit své znalosti o fair trade, následně pak zpracovat vlastní nápady na akce, jimiž by škola oslovila žactvo i veřejnost a pomohla s osvětou v tématu globálního obchodu se zemědělskými produkty.

“Ze začátku jsem si myslela, že pozvání žáků ze ZŠ a SŠ najednou nebude efektivní, ale ukázalo se, že vše bylo v pohodě. Nezáleží na věku, ale ochotě se něčemu věnovat. I ti malí měli spoustu nápadů a všichni si společně rozuměli,” komentovala seminář Eva Křížová, učitelka z čáslavské školy. 

A přesně vystihla, o co jde ve fairtradovém vzdělávání především – oslovit lidi jakéhokoli věku a nabídnout jim možnost realizace vlastních nápadů pro ozdravení naší planety a nespravedlivých systémů na ní vybudovaných. Věříme, že z mladých účastníků našeho semináře se stanou přesvědčení zastánci spravedlivého obchodu a důstojného života pro všechny lidi na Zemi.

150 47 Tradiční seminář přiblížil téma spravedlivého obchodu učitelkám i jejich žákům a žákyním 2023-03-20