Miniveletrh fairtradových výrobků

Fairtrade Česko a Slovensko pořádá již několik let Miniveletrh fairtradových výrobků, v posledních letech pravidelně u příležitosti jarního veletrhu Festival Evolution na pražském Výstavišti. Veřejnosti tak dáváme možnost poznat a ochutnat fairtradové produkty od českých výrobců a obchodníků.

2019

Od 22. do 24. března se konal na pražském Výstavišti Festival Evolution, který je největší akcí ve střední a východní Evropě zaměřenou na zdravý životní styl a udržitelnou spotřebu. Fairtrade Česko a Slovensko během něj uspořádalo již tradiční miniveletrh fairtradových výrobků.

Expozice Fairtrade Česko a Slovensko nabídla návštěvníkům celou řadu fairtradových produktů, ale v průběhu tří festivalových dnů představila i jejich výrobce nebo distributory. Na stánku fairtradové expozice jste mohli mimo jiné zdarma ochutnat fairtradovou kávu od společností Tchibo Praha a MIKO káva, čokoládu od společností Gunz a Marks & Spencer, zmrzliny od Ben & Jerry´s, džusy od firmy Pfanner, vyzkoušet přírodní kosmetiku Fair Squared distribuovanou firmou Country life nebo nakoupit u společností Fairtrademarket a Fair Made. Navíc jste se přímo u našeho stánku mohli každý den zúčastnit soutěže o dárkový koš plný fairtradových výrobků.

2018

Od 23. do 25. března jsme byli hodně vidět na Festivalu Evolution na pražském Výstavišti, kde jsme uspořádali již čtvrtý Miniveletrh fairtradových výrobků, tentokrát ve spolupráci s Tchibo Praha, J. J. Darboven, Country Life, Fair Made, Fairtrademarket, Biopekárna Zemanka, Marks and Spencer, Pfanner, MIKO káva, Lidl Česká republika, Sintra šport a Florea.cz. Kdo jste na festivalu byli, víte, že i když veletrh byl „mini“, zájem o něj byl „maxi“, a to nejen díky ochutnávkám, ale také díky možnosti soutěžit každý den o dárkový koš plný fairtradových výrobků.

2017

2016