Action Week

Téma dětské práce je ve světě stále akutní. Zapojte se do úsilí o její zrušení v rámci mezinárodní akce Action Week a promítněte ve škole dokumentární film Ve stínu kakaovníku.

Ve stínu kakaovníku

Tématem aktuálního českého Action Weeku vyhlášeného na 23. 5. – 5. 6. 2022 je i v souvislosti s blízkým Mezinárodním dnem proti dětské práci (12. 6.) pěstování kakaa v Pobřeží slonoviny. Tým našeho dokumentaristy Stanislava Komínka zde v roce 2020 natočil tento dokument, který od té doby získal několik prestižních cen a do vysílání ho zařadila i Česká televize. Snímek vypráví o neradostné situaci pracovníků v západoafrických dolech a zemědělských družstvech a dokumentuje možnosti, jaké má evropský konzument čokolády, chce-li se osobně podílet na jejich zlepšení.

Promítnutím tohoto filmu dětem či širší veřejnosti můžete přispět ke zlepšení životní úrovně obyvatel Afriky, neboť toho lze dosáhnout i uvědomělým výběrem dovozového zboží.

  • Co je Action Week
  • Co je Fairtrade Česko a Slovensko

Kontakt: 
Jan Jícha
Fairtrade Česko a Slovensko
+420 ‭608 617 096‬
jan.jicha@fairtrade.cz

Materiály z tohoto projektu jsou vytvořeny s finanční podporou Evropské unie. Za jejich obsah je výhradně odpovědná organizace Fairtrade Česko a Slovensko, z. s. a nemusí nutně odrážet stanoviska Evropské unie.